معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی: اخذ 15 پایه تشویقی در طی خدمت اعضای هیأت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی 1395/06/01

دکتر فرهاد حسین زاده لطفی، معاون آموزش و تحصیلات دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در واحد رشت بازدید کرد.

دکتر فرهاد حسین زاده لطفی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه بازدید از حوزه امتحانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت گفت: آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی از تاریخ 6 لغایت 8 خرداد در 6 نوبت صبح و عصر در 69 حوزه دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد :در مدت سه روز برگزاری آزمون تعداد 478349 داوطلب در 135 مجموعه امتحانی با هم به رقابت پرداخته که از این تعداد 5/55درصد مرد و 5/44درصد زن خواهند بود.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تشکر از نحوه برگزاری آزمون در حوزه دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت اظهار کرد : با توجه به اعلام نظر متقاضیان حاضر در جلسه، از نظم و انضباط حاکم بر حوزه امتحانی و همچنین رفع نیاز داوطلبین در زمان برگزاری آزمون، رضایت کامل وجود داشت و با توجه به علاقه‌مندی مردم خطه سر سبز شمال به حوزه تحصیلات تکمیلی امیدواریم شاهد رشد کمی و کیفی واحد های دانشگاه آزاد اسلامی در این استان باشیم.

دکتر حسین زاده تصریح کرد : در کنار رشد کمی دانشگاه آزاد اسلامی حوزه معاونت آموزشی ارتقای کیفی برای تمام اعضای هیأت علمی و دانشجویان را مد نظر قرار داده است. برای اولین بار در دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه تشویقی و رکود علمی اعضای هیأت علمی ابلاغ شد و از ابتدای سال 1395 لازم الاجراست .

وی تاکید کرد: در این بخشنامه که روح حاکم بر آن کیفی است، به تمام اعضای هیأت علمی که بیشتر از وظایف خود عملکرد آموزشی، پژوهشی و فرهنگی داشته باشند، تشویقی به عنوان پایه سالانه در نظر گرفته شده و عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی می تواند در طی خدمت خود در این دانشگاه ، حداکثر 15 پایه تشویقی را از این محل اخذ کند اما از طرف دیگر اگر یک عضو هیأت علمی نتواندانتظارات دانشگاه را برآورده کند، این موضوع در قالب ترفیع سالانه (پایه) وارتقای به موقع (استادیاری ، دانشیاری و استادی ) دیده می شود، در این صورت محدودیت هایی برای عضو هیأت علمی که مشمول رکود علمی قرار می گیرد لحاظ می‌شود.

دکتر حسین زاده لطفی خاطرنشان کرد: لازم است همه اعضای هیأت علمی از بخشنامه و مفاد آن مطلع شوند تا شاهد رشد کیفی اعضای هیأت علمی در دانشکاه آزاد اسلامی باشیم .

لازم به ذکر است دکترحسین زاده لطفی معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی قبل از بازدید از حوزه امتحانی واحد رشت، با حضور در کنار مزار دو شهید گمنام این واحد دانشگاهی، با آرمان‌های شهدای دفاع مقدس تجدید میثاق کرد.