رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی عنوان کرد: اهتمام به احیای دریاچه ارومیه با روش‌های علمی 1397/04/10

به گزارش روابط عمومی واحد تبریز، دکتر عزیز جوانپور در همایش «نقش آموزش محیط زیست در توسعه پایدار حوضه آبریز دریاچه ارومیه» در واحد تبریز اظهار کرد: حل مساله دریاچه ارومیه از اولویت‌های مهم کشور و مورد تاکید رئیس هیأت امنای دانشگاه است؛ بنابراین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی به دلیل حفظ محیط زیست و احیای دریاچه ارومیه که مساله ای مهم و حیاتی در شمال غرب کشور محسوب می شود به‌صورت علمی و جدی وارد عملیات آموزشی در این حوزه شده‌اند.

وی افزود: راهکاری علمی ارائه شده توسط دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، علمی و مطالعاتی در کنار راه حل های موجود می تواند ما را به هدف اصلی که همان نجات دریاچه ارومیه است، برساند.

جوان پور تصریح کرد: روز گذشته مجوز مرکز تحقیقات و مدیریت توسعه پایدار حوضه آبریز دریاچه ارومیه از سوی سازمان مرکزی صادر شد؛ بنابراین با عملیاتی کردن برنامه های استادان و دانشجویان و مساعدت و استقبال مسئولان استانی و کشوری در این راستا، امیدوارم بتوانیم دین خود را نسبت به محیط زیست ادا کنیم و بتوانیم نقشی که به لحاظ علمی در جامعه داریم را به نحو احسن انجام دهیم.

وی بر لزوم بکارگیری روش‌های علمی برای احیای دریاچه ارومیه تاکید کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی با بهره‌گیری از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های عظیمی که دارد، همواره سعی دارد در حل مشکلات و مسائل کشور تأثیرگذار باشد. بنابراین به مساله دریاچه ارومیه و حوضه آبریز آن به عنوان یکی از رسالت‌های محوری تحقیقاتی و پژوهشی نگریسته است.

همایش «نقش آموزش محیط زیست در توسعه پایدار حوضه آبریز دریاچه ارومیه» به همت مرکز تحقیقات توسعه پایدار حوضه آبریز دریاچه ارومیه و گروه محیط زیست دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با حضور دکتر عیسی کلانتری معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و مهندس پورمهدی معاون استاندار آذربایجان شرقی و استادان متخصص در این حوزه در سالن شهریار این دانشگاه در حال برگزاری است.