در واحد تبریز صورت گرفت: هم‌اندیشی حوزه پژوهش و فناوری واحد تبریز با صاحبان صنایع غذایی 1396/12/16

به گزارش اداره کل روابط عمومی واحد تبریز، دکتر حسن رسولی سقای معاون پژوهشی واحد تبریز در این جلسه گفت: مشارکت اساسی رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی دانشگاه بر مدار کارآموزی دانشجویان در صنعت مواد غذایی استان از اهمیت زیادی برخوردار بوده و کارآفرینی و خلاقیت مبتنی بر ابتکار با صنایع غذایی ضروری است.

رسولی تأکید کرد: شبکه سازی های علمی همزمان با ارتقا و رشد بخش استارت آپی صنایع غذایی و تبدیل ایده های خلاقانه اساتید و صاحب نظران دانشگاهی و بدنه دانشجویی به محصولات اقتصادی صنایع غذایی جزو برنامه های اولویت دار دانشگاه است.

دکتر نعمتی دبیر شبکه نوآوری و فناوری بخش صنایع غذایی و دارویی و بهداشتی آرایشی استان و معاون غذا و داروی علوم پزشکی هم گفت: در مسیر رفع نیازهای مشخص جامعه الزاما باید به سمت گذر از مرحله پژوهش به تجاری شدن محصولاتمان پیش رویم.

وی به علاقه‌مندی‏ های دانشجویان بخش صنایع غذایی به بیان مباحث بانک های اطلاعاتی صنایع غذایی در استان و فروش تجاری سازی شده محصولات بیان کرد و گفت: حرکت و پشتیبانی نظام کارگاهی کوچک در راستای وصل به صنایع بزرگ غذایی لازم بوده و برگزاری تورهای علمی دانشجویی در محیط های صنعت مواد غذایی از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

دکتر آصفی عضو هیات علمی گروه علوم و مهندسی صنایع غذایی و دکتر نهندی معاون فناوری منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی نیز از دیگر سخنرانان این جلسه بودند.

جلسه گفت‌وگو و تبادل نظر اعضای هیات علمی علوم و مهندسی صنایع غذایی واحد تبریز با صاحبان صنایع غذایی استان آذربایجان شرقی در روز گذشته در سالن پروین اعتصامی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز برگزار شد.